PRÁZDNINY, DÉŠŤ, TÁBOR, KONĚ  - 04.08.2020

Tak nám začal další táborový turnus, jen sluníčko se někde schovalo. Ch.... a ch.... říkal pan Komárek, ale nám to nevadí, máme náhradní program. Člověče nezlob se, prší, černý petr a jiné hry

PLAVENÍ POPRVÉ - 01.08.2020

Pro někoho je zážitkem jízda ve F1, pro jiného let balónem a pro nás, pro nás je to jízda na koni. A PLAVENÍ je ještě o něco víc.  Je to skutečná krása, o to víc, když je to poprvé. Krásný den, sluníčko, voda, Vy a kůň.    Jezdec a kůň, jedno tělo a jedna duše.

KONEC TÁBOROVÉHO TURNUSU - 01.08.2020

Uteklo to jako voda, konči turnus, uklidíme, sbalíme a rozloučíme se, ale než li odjedeme ukážeme rodičům co jsme se naučili.

A pak už ahoooooooj příště

JSME NA TÁBOŘE TAK HURÁ NA VÝLET DO ZOO - 30.07.2020

Letní tábor je i o zážitcích a ZOOLOGICKÁ zahrada jich nabízí mnoho. Naobědvat se, odpočinout si a pak hurá na výlet. Sbalíme si svačinu a jedeme do ZOO. Do TÁBORSKÉ ZOOLOGICKÉ zahrady to máme kousek a tak jedeme za zvířátky.

PRÁZDNINY, SLUNÍČKO, TÁBOR, KONĚ a VODA - 29.07.2020

První táborový turnus, sluníčko a koupání. Nejkrásnější činnost s koňmi, je plavení se na koňském hřbetu. Něco tak krásného se nedá žažít každý den. Kůň Vám musí věřit a Vy musíte věřit koni, je to úžasný zážitek. Máme to štěstí, že máme koně, kteří nám věří a rybník jako stvořený pro plavení. Pak už jen slune, teplou vodu a ................................

PRÁZDNINY, SLUNÍČKO, TÁBOR a KONĚ - 28.07.2020

První táborový turnus, sluníčko, koně a děti kam se podíváš. Jízdárenská výuka je fuška, práce a práce, ale výsledek se vždy brzy dostaví. Holky jsou mladé ale šikovné.

A JE TU ČAS PRÁZDNIN - 14.07.2020

PŘIŠLO LÉTO, SLUNEČNÉ DNY, PRÁZDNINY, KONĚ, DĚTI A ...........

Máme nové členky jezdeckého kroužku a jsou šikovné, za vydatné pomoci starších děvčat a našich mladších koní ( 26 ) nabírají první zkušenosti s koňmi i v sedle

NASTAL ČAS SLOUČENÍ - 26.6.2020

Po období poznávání, očichávání a zvykání si, přišel čas SLOUČENÍ V JEDNO STÁDEČKO. Ještě není vše vyhráno, teprve si musí zvolit vůdce stáda, ten si svůj post musí obhájit, určit si podřízenost a pořadí, i to bude chvilku trvat, ale pak už jen jako jeden celek, jedno stádo. Každý ve stádě má sé místo, svůj úkol a svou práci, ale jako celek chrání jeden druhého před vetřelci stejně jako lidská rodina. 

DOMÁCÍ A HOSTÉ, JIŽ BRZY JEDNO STÁDO - 23.6.2020

Již brzy. Ještě pár dní sluníčka a budeme mít jedno stádo. Zatím se jen poznávají, očuchávají a řechtají na sebe, ale už nebude dlouho trvat a hosté budou domácí, budou jedno stádo. Už se na to moc těšíme.

KONEČNĚ SLUNÍČKO - 22.6.2020

Blíží se léto, ale stále nám prší, dnes po dlouhé době vyšlo na celý den tolik potřebné sluníčko. A tak hurá na pastvu, nacpat si břicho a potom se už jenom slunit. Prostě super sluníčko. 

STAVÍME KRUHOVKU - 17.6.2020

Budujeme opět něco potřebného. Pro práci s koňmi, takzvanou práci ze zemně je potřeba mít ten správný prostor, prostor od kud nám kůň neodejde, když ho zrovna přestaneme zajímat, když má pocit, že on je ten kdo vede. Ideálním prostorem pro takovou práci je kruhovka. A tak jsme ji začali budovat. Počasí nám mnoho nepřálo, ale snad se již umoudří a budeme moci pokračovat s prací. Musíme opět poděkovat panu Jirkovi D. za pomoc s technikou, bez které bychom se skutečně neobešli.

Image  Image

PŘIJELI K NÁM NOVÁČCI - 6.6.2020

Dnes k nám přijeli noví koníci. Zátím jsou vyjukaní a trochu bojácní, májí svou pastvu aby se přes pásku seznámili s domácími koníky a lidmi z ranče. Budeme je mít rádi, snad nám brzy začnou důvěřovat a bude se jim u nás líbit. Jsou stádečko, tři kluci, huculský kůň Orsej, mula Barnabáš a welsh cob (D) jménem Trojice Ivanhoe

Tak ať se Vám tu kluci líbí

NAVŽDY OD NÁS ODEŠEL - 2.6.2020

V úterý 2.6.2020 po vážném onemocnění od nás navždy odešel na nebeské pastviny náš černý miláček RICHIE. Jsme vděční že jsme ho poznali, že snámi byl 8let, které jsme si užili, byl to úžasný parťák, paličák, ale hlavně přítel který už na vždy zůstane zapsaný v našich bolavých srdcích.

Image

KONEČNĚ PASTVA - 24.5.2020

Konečně plnohodnotná pastva, déšť, sluníčko a roste o sto šest. Koníci tohle milují, jsou spokojení a my máme radost že jim chutná.

Tak DOBROU CHUŤ

PLAVENÍ - SNAD NEJKRÁSNĚJŠÍ ČINNOST S KOŇMI - 8.5.2020

Kúň je dobrý plavec, většinou vodu miluje, voda ho nadnáší, ve vodě uleví kloubům, svalům, relaxuje a odpočívá. U našich koníkú je problém dostat je z vody ven, ne do vody. No prostě lochnes..

KONEČNĚ PASEME - PO DLOUHÉM ČEKÁNÍ PASEME - 8.5.2020

Konečně jsme se dočkali, hurá a honem na pastvu. jsou krásní, spokojení a cpou se o sto šest..

PRVNÍ JARNÍ PASTVA - 24.4.2020

Dlouhé čekání na pastvu, krásné jarní počasí, vysoké teploty, ale žádná voda. Konečně jsme mohli otevřít alespoň malou loučku, aby si nedočkavci mohli kousnout. Chutná jim

SLUNÍČKO, TEPLO, KONĚ A FOTOAPARÁT  - 1804.2020

Na jedno slunečné odpoledne se děvčata z jezdeckého klubu Šťastná hvězda oblékla místo rajtek do šatů. Naleskovat hřívy, načesat vlasy a z jezdkyní jsou modelky. A skutečně jim to slušelo. Děkujeme všem 

VELIKONOCE - SLUNÍČKO, TEPLÍČKO A RYBNÍK  4.2020

Naši koníci milují vodu, a proto že bylo nádherné počasí, neodolali jsme a hurá do rybníka. Do vody šli ochotně, z vody se jim nechtělo. Byl to krásný den, všichni jsme si to užili

BUDUJEME - PŘECHOD PŘES POTOK  4.2020

Jsme v plné práci, těšíme se na novou pastvu a proto honem, honem ještě vybudovat přístup k pastvinám. Přechod přes potok, vyčistění koryta a hurá na louku. Moc děkujeme za pomoc všem co přiložili ruku k dílu, hlavně pak Jirkovi D. a Jirkovi C. kteří pomohli technikou, kterou ještě nemáme.

BUDUJEME - PRÁCE V OHRADÁCH  4.2020

Stále budujeme ohrady, kůly, pásky a úklid bobků, Věčer za odměnu táborák, buřty a měsíc v úplňku.

ZIMA - SNÍH NA PASTVINÁCH   2.2020

V letošní zimě jsme moc sněhu nezažili, ale když napadl, museli jsme využít situaci a vyhnat na pastviny, aby si koně užili a my mohli fotit.Je to krása, když se koně prohání po pastvinách a sníh létá od kopyt

PODZIM - PODZIMNÍ SLUNÍČKO   10.2019

Honem honem ještě přibrat nějaké to kilo a nahřát kosti na sluníčku.

JARNÍ PASTVA - BOHU ŽEL JEŠTĚ NE NA NAŠEM   4.2019

Musíme také poděkovat za pastevní ustájení u paní Prouzové ( Jizdárna PRORUBY ), kde měli naši konici vše co potřebovali v době kdy jsme ještě hledali naše.