SIRIUS ze ŠŤASTNÉ HVĚZDY 

KŮŇ TYPU NORICKÉHO          narození: 2.6.2022

Image

BIANKA ze ŠŤASTNÉ HVĚZDY 

KOBYLKA TYPU ČESKOMORAVSKÝ BELGIK          narození: 1.6.2022

Image

RICHIE - QUATRRO Z KRAJE KARLA IV. -  černý se znaky

NĚMECKÝ OVČÁK            narození: 11.5.2021

Image  Image  

V sobotu 17.7.2021 k nám přijel nový člen naší rodiny, roztomilý malý kluk, který bude mít jednoho dne celý ranč na povel. Zatím je to ještě prcek, ale už teď má ego vetší než-li je on sám. Jmenuje se QUATRRO z KRAJE KARLA IV. , ale mi jsme mu tu dali domácké jméno RICHIE.. Ano to jméno už znáte, je to povahou uplně stejný rošťák i miláček a také šéf, tak že to ani jinak nešlo Jednou to bude úžasný parťák, velký paličák ale hlavně přítel který tady bude všechno a všechny hlídat.

SLÁVKA

NORICKÝ KŮŇ          narození: 8.5.2017  

Image  Image  Image  

Slávka je krásná, zdravá, hodná a mladá kobylka. Je  u nás od 28.5.2021 a už je plnohodnotnou členkou stáda. Zprvu byla s naším matadorem Solárkem, který ji přijal vlídně a při zařazování do stáda ji hlídal a opatroval. Děti si jí okamžitě oblíbili, pro její zbarvení, ale hlavně pro její milou a klidnou povahu. 

SOLAR

HUCULSKÝ KŮŇ                           narození: 6.2.1994

ImageImage

Solar je náš důchodce a s majitelkou Stáňou je již 25 let. Jinak je to ale srdcem stále mladík, učitel, který řadu let pracoval v turistické jízdárně. Je trpělivý, vstřícný a hodný, již hodně dětí naučil v sedle, některé dovedl až k jezdeckým zkouškám. I ve svém věku si dovede užít volnosti na pastvě, ale také s radostí cválat na vyjížďce.  JE TO PAN UČITEL 

BÁRA

ČESKOMORAVSKÝ BELGIK          narození: 11.4.2009  

Image  Image  Image

Bára je krásná, zdravá a hodná kobylka, je sice žralok na žrádlo, ale jinak je milá a vděčná za každé podrbání a pohlazení. Má ráda děti, pozornost a cokoliv k jídlu, Báru jsme koupili v roce 2017 od chovatele pana Bednáře. Bára byla v té době březí a tak jsme si koupili dva v jednom. Na hříbě jsme se moc těšili a doufali jsme, že to bude kobylka. Byli jsme rozhodnuti, pokud to bude hřebeček, prodáme ho. No co k tomu více říct, člověk míní život mění. Narodilo se nam naše první domácí hříbátko a hádejte co, byl to hřebeček. 

KABIR

ČESKOMORAVSKÝ BELGIK         narození: 2.7.2017

Image  Image  Image 

A to je on, KABIR naše první domácí hříbě. No jo, byl to hřebeček, ale jak jsem již psal, člověk míní život mění. Rodili jsme si sami, museli jsme než li dorazila paní veterinářka, porod byl opravdu těžký, báli jsme se, že přídeme o oba, Báru i hříbě, hříbě bylo moc velké a tak nešlo ven, ale nakonec jsme to všichni zvládli a již tehdy, když bylo hříbě venku, jsme podvědomě věděli, že tohle hříbě prostě prodat nemůžeme. Roste jako z vody, dnes již je největší konik u nás, je od malička zvyklý na lidi, hodný, vstřícný a někdy až dotěrný, vyžaduje pozornost a je za ni naprosto vděčný. Je učenlivý, letos ( 2020 ) tříletý a tak pracujeme na obsednutí. NO PROSTĚ JE TO NÁŠ MAZEL

 

DAKOTA

TEPLOKREVNÝ KŮŇ                    narození: 25.4.2004

Image  Image

Dakota k nám přišla v srpnu 2019, po pár dnech se celkem klidně začlenila do našeho stádečka. Je to hodná a milá kobylka, která má ráda lidskou pozornost, podrbání a pohlazení. Pravdou je, že nejvíce má ráda jídlo. Jinak je šikovná a vstřícná, jak při práci na jízdárně, tak i v terénu. Miluje vodu a koupání. Těšíme se na vše co nás společně čeká.

ORSEJ

HUCULSKÝ KŮŇ                           narození: 16.2.2011

 Image  Image  Image

Orsej k nám přišel spolu s Barnabášem a Ivan Hoem v červnu roku 2020, byl nedůvěřivý k lidem, ale ve stádě sebevědomí. Postupem času se jeho nedůvěřivost vytrácí, získáváme si jeho důvěru a pozornost je milý k dětem, vnímavý a učenlivý. Děti ho mají rády a on si užívá jejich pozornost. Stal se velmi rychle plnohodnotným členem stáda a naší rodiny. Těšíme se, že se jeho nedůvěra k lidem postupem času uplně vytratí a že si sním a on s námi budeme užívat klidu a pohody. 

TROJICE IVANHOE

WELSH COB ( D )                          narozeni: 14.2.2019

Image  Image Image

Ivan Hoe k nám přišel spolu s Barnabášem a Orsejem v červnu roku 2020, byl naprosto nedůvěřivý k lidem i k ostatním koním ze stáda. Velmi pomalu si budujeme vztah, získáváme jeho důvěru a pracujeme na vzájemné komunikaci. Děti ho milují pro jeho dobrosrdečný kukuč. Jednou to bude skvělý, citlivý a vděčný parťák. Jednou, ještě nás totiž čeká mnoho práce.

BARNABÁŠ

MULA                                              narození: 11.6.2013

Image  Image 

Barnabáš k nám přišel spolu s Orsejem a Ivan Hoem v červnu roku 2020, Od samého počátku byl velmi nebojácný, sebejistý až přímo šibalský a to jak ve stádě, tak ve vztahu k lidem. Je to velmi chytrý a šikovný koník, ale povahou mezek. Šijou s ním všichni čerti, a lumpárny mu koukají z očí. Užívá si pozornost dětí, ale také to, když si z nich může udělat srandu. Je to prostě mezek, TEDY MULA

GUCCI z HORNÍ LIPKY   modrý bělouš

ANGLICKÝ KOKRŠPANĚL            narození: 3.10.2008             úmrtí:  26.1.2021

Image   Image   Image

V úterý 26.1.2021 od nás navždy odešel do nebeských lovišť náš hravý nelovecký ale taky milující a věrný GUCCI. Úžasný parťák, také velký paličák ale hlavně přítel který už na vždy zůstane v našich srdcích.

GUCCI je úžasný, hodný kluk, je to sice lovecký pes ale v životě neulovil ani mouchu. Miluje lidi a hlavně děti, za podrbání a pohlazení by dal i plnou misku jidla. Už je to sice kluk v letech, ale za mlada zvládal s přehledem i doprovod koní na vyjížďce. 

RICHIE

MERÉNSKÝ KŮŇ                          narození: 10.4.2005             úmrtí 2.6.2020

Image  Image  

V úterý 2.6.2020 po vážném onemocnění od nás navždy odešel na nebeské pastviny náš černý miláček RICHIE. Jsme vděční že jsme ho poznali, že s námi byl 8let, které jsme si všichni užili, byl to úžasný parťák, také velký paličák ale hlavně přítel který už na vždy zůstane zapsaný v našich bolavých srdcích.

Richie náš miláček. Koupili jsme ho v roce 2012 a byla to láska na první pohled. Děti ho miluji, je hodný a trpělivý, pri práci ze země vstřícný a pohodový. Přes to všechno je také tvrdohlavý a má vysoké ego, ale to je tím, že je vůdcem stáda. Tedy on si to myslí, ale stejně jako v životě lidí šéfuje všemu ženská, u nás je to Bára.

PRINCEZNA

MINI SHETLAND PONY                 narození: 25.4.2012            úmrtí: 12.8.2019

Image  Image

Říkali jsme jí ZLOPRCEK, ale byla to skutečně naše princezna, milovala lidi a jejich pozornost, vždy šla tam kde se něco dělo, nebo kde se dalo najít něco k jídlu. Byla malá, chytrá jako opička a velmi učenlivá, ale také byla nezdolná a nebojácná, našla a obhájila si své místo i v padesátihlavém stádě velkých koní. Moc nás mrzí, že tak brzy odešla, a   již na vždy zůstane v našich srdcích.